Conved

Microsoft PowerPoint 2007/2010/2013 XML

Title:
Microsoft PowerPoint 2007/2010/2013 XML
Dateierweiterung:
pptx
MIME typ:
application/vnd.openxmlformats-officedocument.presentationml.presentation

Soubor PPTX, jehož přípona je .pptx má celý název PowerPoint Open XML je formát vytvořený firmou Microsoft pro jejich program Microsoft Office PowerPoint. Jeho základ tvoří Open XML formát, který ukládá data jednotlivě do zip souboru. Je téměř identický s formátem .ppt, proto tedy zvládá ukládat obrázky, odkazy, texty, média, atd. Tento formát byl vytvořený jako náhražka původního binárního formátu a snaží se být otevřeným formátem. Tudíž by měl být volně upravitelný.
Poprvé byl použit v roce 2007 v kancelářském balíku Microsoft Office 2007, konkrétně přímo v programu Microsoft Office PowerPoint pro Windows, krom toho byl o rok později využit i v programu Microsoft Office PowerPoint 2008 pro Mac OS. Od té doby byl již využíván jako primární formát pro tento program jen a jen tento typ souborů.
Jak jsme již psali, program pro otevření a úpravu tohoto souboru je přímo Microsoftem vytvořený PowerPoint. Ovšem jsou tu i jiné alternativy, které jsou především zdarma. Jakožto zástupce můžeme jmenovat OpenOffice.org Impress, který tak jako u .ppt formátu je schopen otevřít i tento typ souborů. Dále tu máme i alternativu zdarma přímo od Microsoftu, kterou je Microsoft Office PowerPoint Online.

Pptx-Format, können wir die folgenden Formate konvertieren